Obsah

Sokolský běh republiky

Typ: ostatní
Sokolský běh republiky Sokolský běh republiky je každoroční oslavou založení Československa. Běželo tedy 28. října. Náš dětský domov se aktivně zapojil do závodu a zúčastnily se ho všechny naše děti. A byly opravdu úspěšné.

Státní svátek 28. října jsme oslavili Sokolským během na Kateřině. Do závodu se přihlásili všechny děti z našeho domova a statečná teta Martina. Užili jsme si krásný slunečný sporotovní den a navíc zaznamenali hromadu úspěchů.

V nejmladší kategorii do 10 let na 500 metrů vyhrál mezi chlapci závod Damián E., na třetím místě mezi děvčaty doběhla Natálka H. V prostřední kategorii do 15 let na 1300 metrů obsadili stupně vítězů mezi chlapci jen naši sportovci: 3. místo Honza G., 2. místo Daniel Ř. a 1. Zdeněk F. Mezi děvčaty vyhrála s přehledem Nikola F., která navíc mohla běžet závod o kategorii níže, ale tam by neměla konkurenci, tak jsme jí vyzkoušeli o kategorii výš. Paráda. Hlavní závod na 5 kilometrůmezi dospělými byl už opravdu kalup a mezi šedesáti účastníky doběhl Ben G. na skvělém 6. místě.

Bezvadné je, že všichni dokončili těžké závody, a opravdu se sportovně vyžili. Ten den zvítězil sportovní duch, přátelství a fair play.

Děkujeme za skvělou akci a organizaci místní T.J. Sokol Hora Svaté Kateřiny a za rok do toho jdeme určitě znovu.

Vytvořeno: 29. 10. 2021
Poslední aktualizace: 29. 10. 2021 9:35